Dlaczego z drewna

Stając przed wyborem zakupu mebli, często zadajemy sobie pytanie, na jakie meble się zdecydować.
Dokonując zakupu mamy nadzieję, że będą one spełniać swoją rolę przez wiele lat. Głównymi wyznacznikami, jakimi powinniśmy się kierować kupując meble do domu są: materiał, z jakiego zostały wykonane, jakość ich wykonania oraz estetyka. Są to najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę.
Wyboru, z jakiego materiału będą to meble, nie zostawiamy przypadkowi. W tym miejscu stajemy przed decyzją, czy będą to meble ze płyty laminowanej (sklejki) czy z litego drewna. Wybór mebli z płyty często determinuje cena, ale warto zastanowić się, czy kupując meble z płyty nie będziemy musieli wymienić ich za klika lat. Meble drewniane, wykonane z litego drewna są ekologiczne, oferują nam wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich trwałość zapewnia nam radość z korzystania przez długie lata. Ten rodzaj mebli w przyszłości daje nam nieograniczone możliwości renowacji (zmiany koloru struktury zewnętrznej czy po prostu naprawy).
Naturalne drewno w naszym domu poza cechami estetycznymi ma również właściwości zdrowotne. Udowodniono właściwości antyalergiczne, antystatyczne, grzybobójcze ale również co bardzo istotne poprzez dotyk i zapach korzystnie wpływa na nasze dobre samopoczucie.

Solidnie wykonane meble drewniane dzięki swojej naturalności i ponadczasowości będą dobrze pasowały do każdego wnętrza, nadając mu niepowtarzalny i elegancki charakter.

Leave a Reply